ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Σχολείο θα παραμένει ανοιχτό καθ’ όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού κάθε Πέμπτη από τις 8:45 – 13:15

για οποιαδήποτε εξυπηρέτηση του ενδιαφερόμενου κοινού.

Επίσης, ειδικά για τους/τις υποψήφιους/ες των ΑΕΙ/ΤΕΙ, τη Δευτέρα 9/7/18

καθώς και την τελευταία ημέρα υποβολής του Μ.Δ., τη Δευτέρα 16/7/18,

θα παρευρίσκονται στο σχολείο ο Διευθυντής και η Υπεύθυνη Πληροφορικός

για την εξυπηρέτησή τους σε οποιοδήποτε θέμα που σχετίζεται με την κατάθεση του Μ.Δ. τους

(απόκτηση κωδικού ασφαλείας, οριστικοποίηση ή άρση της και απόκτηση νέου κωδικού, οδηγίες και συμβουλές για την ορθή συμπλήρωσή του)

Για την εισαγωγή σπουδαστών/ σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ)
Ακαδημαϊκού Έτους 2018-2019

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΚΑΙ ΕΠΑΛ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του 2ου ΓΕΛ Περιστερίου εκφράζουν τα συγχαρητήριά τους στις ακόλουθες μαθήτριες που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό του προγράμματος EUROSCOLA 2017 εκπροσωπώντας άψογα το Σχολείο με τις επιδόσεις τους:

1. Χουζούρη Ευθυμία (Β΄),

2. Θεοδωρακοπούλου Δήμητρα (Γ΄),

3. Υφαντή Κλεοπάτρα (Γ΄),

4. Φωτοπούλου Αγγελική (Β΄),

5. Δημάκου Βασιλική (Β΄).

Ιδιαίτερα απευθύνουμε τα πιο θερμά συγχαρητήριά μας στη μαθήτρια Χουζούρη Ευθυμία που κατετάγη 7η σε σύνολο 165 υποψηφίων (πρώτη απ? όλους/ες τους μαθητές/τριες που εκπροσωπούσαν δημόσια Λύκεια της Αττικής), καθώς και τη συμμαθήτριά της Θεοδωρακοπούλου Δήμητρα που κατετάγη 25η , πρώτη επιλαχούσα για συμμετοχή (πέραν των 24 πρώτων) στην ημερίδα του προγράμματος EUROSCOLAπου θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 17η Νοεμβρίου 2017.

Οι επιτυχίες αυτές αποδεικνύουν την σπουδαστική ποιότητα των μαθητριών μας, εμπεδώνουν στις ίδιες αίσθημα αυτοπεποίθησης για τις ικανότητές τους και ενισχύουν την εμπιστοσύνη των Γονέων στο δημόσιο σχολείο.