ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του 2ου ΓΕΛ Περιστερίου εκφράζουν τα συγχαρητήριά τους στις ακόλουθες μαθήτριες που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό του προγράμματος EUROSCOLA 2017 εκπροσωπώντας άψογα το Σχολείο με τις επιδόσεις τους:

1. Χουζούρη Ευθυμία (Β΄),

2. Θεοδωρακοπούλου Δήμητρα (Γ΄),

3. Υφαντή Κλεοπάτρα (Γ΄),

4. Φωτοπούλου Αγγελική (Β΄),

5. Δημάκου Βασιλική (Β΄).

Ιδιαίτερα απευθύνουμε τα πιο θερμά συγχαρητήριά μας στη μαθήτρια Χουζούρη Ευθυμία που κατετάγη 7η σε σύνολο 165 υποψηφίων (πρώτη απ’ όλους/ες τους μαθητές/τριες που εκπροσωπούσαν δημόσια Λύκεια της Αττικής), καθώς και τη συμμαθήτριά της Θεοδωρακοπούλου Δήμητρα που κατετάγη 25η , πρώτη επιλαχούσα για συμμετοχή (πέραν των 24 πρώτων) στην ημερίδα του προγράμματος EUROSCOLAπου θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 17η Νοεμβρίου 2017.

Οι επιτυχίες αυτές αποδεικνύουν την σπουδαστική ποιότητα των μαθητριών μας, εμπεδώνουν στις ίδιες αίσθημα αυτοπεποίθησης για τις ικανότητές τους και ενισχύουν την εμπιστοσύνη των Γονέων στο δημόσιο σχολείο.